Now Reading
2020 Basic Tarzı Kombinler Nasıl Yapılır?

2020 Basic Tarzı Kombinler Nasıl Yapılır?

Gözde Nur Bayar

Stilinde rahatlık ve konforu ön planda tutan beylere özel 2020 basic tarzı kombinler ve basic stilin olmazsa olmazlarını araştırdım.

Basic kelimesinin tam olarak anlamını öğrenerek başlayalım. Stilini uygulayacağın kavramı bilmen, başarılı kombinler oluşturmanın da ilk kuralıdır. Basic, düz ve en detaysız kıyafetlere verilen genel bir isimdir. Ancak buradaki kıyafetleri asıl basic yapan nokta, bu parçaların her birinin giyecek kişiye rahatlık sağlayacak kumaşlardan yapılmış olmasıdır. Bunu bir stile dönüştürmek, basic tarz oluşturmak ise işte bu kıyafet parçalarından çabasız bir şıklık meydana getirebilme yeteneğine bağlıdır.

2020 Basic Kombin Önerileri

Seneler geçtikçe erkek modasında sürekli bir ilerleme kaydediliyor. Kıfayet modellerindeki çeşitlilik artıyor, renk skalası genişliyor ve bunları korkmadan kombinleyerek giyen erkek stilleri çoğalıyor. Ancak moda ne kadar ilerlerse ilerlesin, sezonda ne trend olursa olsun erkek kombinlerinin değişmez parçası basic kıyafetler, her kombinde kendine yer bulmaya devam ediyor. Modada sorgu sual olmaz, sürekli bir dönüşüm söz konusu… İşte basic tarzı meydana getiren kıyafetler de bu dönüşüm içerisinde kendine bir şekilde hep yer buldu, bulmaya da devam edecek.

2020 basic tarzı kombinler önerirken ilk olarak dolabındaki basic parçaların birbiri ile ne kadar uyumlu ve rahat kombin edilebilir olduklarını fark etmeni öneririm. Sokakta, günlük yaşamda, işte, özel davetlerde neredeyse bir basic parça kullanarak kombini hem cool hem de şık bir şekle dönüştürebilirsin.

Yakası geniş basic t-shirtler erkeklerin son yıllardaki üniforması haline geldi. Her renkte dolaplardaki yerini alan bu t-shirtleri, 2020 ruhuna uygun basic tarzı kombinlerde kullanmak ise birkaç ufak dokunuşa bakıyor. Mesela jean pantolon üzerine giyindiğin beyaz bir basic t-shirt üzerine farklı renkte bir gömlek giyerek düğmelerini açık bırakabilirsin. Daha sade olmak istiyorum dersen gömlek seçiminde denim modeller de tercih edilebilir. Altına giyeceğin beyaz spor ayakkabılarla basic tarzı kombinin hazır bile!

Takım Elbise Sadece Gömlekle mi Giyilir?

Takım elbiseleri gömleklerle birlikte düşünmeden edemesek de 2020 basic tarzı kombinlerinde yeni bir fikir deneyimlemek heycanlı olacak. Kumaş takım elbiseniz ya da farklı türlerden kendi takım yapmış olduğunuz ceket-pantolon ikilisine basic bir t-shirt ile ters köşe yapın. Ceketin içerisine gömlek yerine hemen hemen her mağazada tüm yaka modelleri ve renkleri ile bulunan bu parçalardan bir tanesini giyebilirsin. Hem takım elbise ikilisinin ciddiyetini kıracak hem de cool bir tarz edinmiş olacaksın. Eğer ceket içerisine t-shirt giymek beni zorlar diyorsan, seçimini ceketinle aynı renk yaparak kombininde kaybolmasını, çok dikkat çekmemesini sağlayabilirsin.

Gömlekler sadece takım elbiseyle olmaz

 

Hem Rahat Hem Şık Olunabilir mi

Erkek stilinin joker kombinini de elbette basic tarzı oluşturuyor. Ne giyeceğim derdine düşen, salaş görünmeden rahat giyinmek isteyen beylerin yardımına bir pantolon ve bir basic üst giyim yetişiyor. Dilerseniz bu iki parçadan birine renk ya da desen katarak kombini biraz daha sokak şıklığına çevirebilirsin. Çanta, aksesuar, ayakkabı seçimi ile basic tarzı bir kombini şekillendirmek tamamen senin elinde. Örneğin çok da ciddi olmayan, takım elbise gerektirmeyen bir görüşmeye katılacaksınız. Böyle bir durumda şık bir jean pantolon üzerine basic t-shirt ve blazer ceket giyinerek durumu kurtarabilirsin. Bir de ayakkabıların daha şık, bağcıklı bir oxford ya da makosen modellerden biri olursa rahatlığını şıklıkla buluşturmuş olacaksın.

 

 

What's Your Reaction?
Bayıldım
1
Emin Değilim
2
Heyecanlı
1
Mutlu
1
Saçma
2
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2020 Wessi Erkek Giyim. Tüm Hakları Saklıdır.