Now Reading
2020 Sokak Giyim Tarzı Kombinler Nasıl Yapılır?

2020 Sokak Giyim Tarzı Kombinler Nasıl Yapılır?

Tayfun Çimen

Stil kodlarında rahatlık ön plandaysa street style olarak andığımız tarza yakınsın demektir. Bu sebeple 2020 sokak giyim tarzı kombinlerin nasıl yapılacağını en ince ayrıntılarıyla birlikte öğrenmen, stilini başarılı bir şekilde tamamlamana yardımcı olur.

Erkek sokak giyim tarzı, cadde stili olarak anılsa da genel hatlarıyla günlük kombinlerini düşünebilirsin. Ciddiyet gerektirmeyen, ağır ve resmi kıyafetlerin yerini sokak giyim tarzında hem rahat hem de hareketli parçalar alıyor. Bunda ne var ki, bir kaban, kazak ve pantolonla işi bitiririm diye düşünüyorsan, sıradan olmaktan öteye gidemezsin. Dikkate alman gereken basit ama etkili kuralları öğrenmekle başlayalım.

Sokak Giyim Tarzında Dikkat Edilecekler

İlk olarak 2020 sokak giyim tarzı kombinlerinde ilgi odağı olan trendleri araştırmanda fayda var. Sonrasında kendi vücut tipinin de farkında olarak dolabını incelemeli, varsa eksiklerin için alışverişe çıkmalısın. Sokak giyim tarzını iyi yansıtabilmen için kombinlerinde kullanacağın parçaların son koleksiyonlardan olması harika olur. Özellikle üst giyim kategorisinde mevsimsel ve sezonsal olarak çok hızlı trendler değişebiliyor. Alt giyimde ise trendlerden önce önem vermen gereken nokta, pantolon ve şortlarının tam bedenine göre seçilip alınmasıdır.

Sokak Stili İçin Kombin Önerileri

2020 sokak giyim tarzı kombinlerde seçeneğin oldukça fazla. Hayal gücün ve zevklerin doğrultusunda aslında her kıyafeti sokak stiline adapte edebilirsin. Ya da çok basit bir parça ile de dikkatleri üzerine çekebilirsin.

Sokak giyim tarzının en önemli parçası tabii ki t-shirtler… Sektörde onlarca renk, binlerce modelde bu kıyafeti bulman mümkün. T-shirt kullanarak sokak stilini farklı kılmak isteyenler, bu noktada akla ilk gelen tercihlerin dışına çıkmalı. Mesela dümdüz basic t-shirtler yerine her yeri desenli, basklı hatta farklı materyallerle süslenmiş parçalar tercih edebilirsin. Daha fonksiyonel bir seçim yaparak yakalı t-shirtler de bu kombinlerine ayak uydurabilir. Değişimi sadece tasarımda değil kumaşta da uygulayabilirsin. T-shirtlerin polo ya da triko gibi farklı tür kumaşlardan yapılmış olanlarına neden şans vermeyesin?

Pantolon ve Gömleklerle Giyim Tarzı

 

Slim fit gömlek modelleri de sokak giyim tarzına eşlik eden diğer önemli başrol oyuncusu. Jean pantolonlarla, şortlarla, chino ve kanvas pantolonların üzerine tarzına uyacak en iyi günlük gömlek modelini seçmekte biraz zorlanabilirsin. Eğer kombinine biraz daha rahatlık katmak istersen, gömleğinin içerisine basic bir t-shirt giyerek gömlek düğmelerini açık bırakabilirsin. Konforunu artırmak isteyen beyler, kapşonları ile sezonda rengarenk rahatlık sunan sweatshirtlere bakabilir. Alt giyimde ise jean pantolon ve kapriler, sıcak havalarda chino şortlar, kanvas ve kargo büyük cepli pantolonlar sokak giyim tarzında seninle beraber!

Sokak giyim tarzını en spor çizgide sürdürmek isteyen beyler, çareyi eşofman takımlarını giyinmekte buluyor. Bu kombinlerde önemli olan seçilip giyinilen eşofman kumaşının sarkmayacak, iz yapmayacak kadar kaliteli olmasıdır. Zira eşofman takımı ile de sokak stilinde hem rahat hem şık olmak mümkün. Fermuarlı ya da düz üstler, içlerine basic parçalar ile birlikte giyilebilir, aynı kumaşın takımı olarak eşofman altını tercih edebilirsin. Hem böylece kombin yapma sıkıntısını da bertaraf etmiş olursun…

 

Peki, sokak giyim tarzında ceketlere yer yok mu? Elbette var. Son yıllarda artarak genişleyen ceket kategorisinde, sokak stiline de uyarlanacak parçalar mevcut. Mesela bomber ceketler hem kadın hem erkek modasında trend olmuş durumda. Deri ceketlerinse sokak stilindeki yeri hep zirvede… İnce şişme montlar, haki renkli parkalar da bu giyim tarzı ile uyum içerisinde bulunuyor. Kombinlerini tarzını en iyi şekilde yansıtacak spoar ayakkabılarla tamamlamayı unutma…. Ayrıca renkli, baskılı ve sloganlı bereler 2020 sokak giyim tarzı kombinlerin en trend aksesuarı olarak ön plana çıkıyor. Buna atkı, eldiven, saat ve güneş gözlüğünü de ekleyebilirsin.

 

What's Your Reaction?
Bayıldım
1
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Mutlu
0
Saçma
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2020 Wessi Erkek Giyim. Tüm Hakları Saklıdır.