Now Reading
Beyazla Hangi Renk Kombin Edilir?

Beyazla Hangi Renk Kombin Edilir?

İlknur Güven
erkek stilinde yapılabilecek en güzel kombinlerden biri bem beyaz giyinmekte olabilir.

Erkek giyimde beyazla hangi renk kombin edilir sorusunun cevabı olarak pek çok kombin önerisi sunabiliriz.

Aklınıza gelebilecek tüm renkler ile beyazı yanyana koyduğumuzda ortaya göz zevkini bozmayan bir uyum ortaya çıkar. Daha çok yaz mevsiminde, baharın sıcak günlerinde kullanılan beyaz kıyafet parçaları, kışın yerini gömlek ve t-shirt olarak kullanılmaya bırakıyor. Üzerine giyilen her renk ile risksiz bir kombin oluşturur. Ancak kimi renkler ve desenler vardır ki beyazla kombin yapıldığında hepsinden daha göz alıcı bir görünüm sunar. Bakalım, 2020 erkek modasında beyaz hangi renk ile kombin edildiğinde tam puan alabileceksin?

ERKEK MODASINDA BEYAZ KOMBİNLER

Saflığın, temizliğin simgesi haline gelen beyaz renk; erkek modasında da sıklıkla kullanılıyor. Renk taşıdığı berraklık ile güzel anlamlar ifade etse de yapısı sebebiyle fazla kiloları belli ediyor, kumaş cinsine göre iç gösteriyor. Beyaz renk kıyafetler satın alıp kombinlemeden önce bu ayrıntıları dikkate almalısın. Hatta satın alacağın beyaz kıyafetlerin tok kumaşlardan olmasına özen göstermelisin.

Kışın gömleklerde, yazın pantolon ve şortlarda risk almadan beyazı çeşitli şekillerde kombinleyen erkekler görüyoruz. Bir de cesaretini toplayarak baştan aşağı beyaz takım elbise giyinen ya da farklı basic beyaz parçaları kombinleyerek stil sahibi olduğunu kanıtlayanlar var… İşin en ciddi tarafı ise beyazı ona en yakışacak renklerle bir araya getirmektir. Bu renklerin en başında beyazın yanına en yakışan siyah, mavi, kırmızı, lacivert, pudra, yeşil, turuncu ve bordo geliyor.

BEYAZ – MAVİ UYUMU

Bu iki renk sana da güneşli güzel günleri çağrıştırmıyor mu? Beyaz keten ya da kanvas pantolon ve şortları, mavi gömlek ve t-shirtlerle kombinleyerek ilgi çekici bir kombin oluşturabilirsin. Bu cool takımı güneş gözlüğü ve şapkalarda tamamlamayarak unutulmayacak bir erkek yaz kombinine imza atabilirsin. Mavi takım elbiselerin içerisinde beyaz gömlek kullanarak da bu uyumu devam ettirebilir, fresh bir kombin yapabilirsin. Kendin beyazın başrolde olduğu bir takım yapmak istersen eğer; beyaz pantolon üzerine mavi slim fit gömlek giyinebilir; üzerine de lacivert blazer ya da spor bir ceket alabilirsin. Kemer ve ayakkabıda bordo tonlarında seçimler yapabilirsin. Kombini bir tık daha şıklaştırmak istediğinde, aksesuarlarının renk tonlarında mendil de kullanabilirsin.

TARTIŞMASIZ İKİLİ

Siyahı beyazsız, beyazı siyahsız düşünemeyiz elbette. Hem casual günlük kombinlerde hem de takım elbise şıklığında bu ikili birbirine çok yakışıyor. Siyah kumaş bir takım elbise içerisinde beyaz gömlek kullanabilirsin. Ya da siyah jean ve kanvas pantolonların üzerine beyaz slim fit spor gömlek modelleri giyinebilirsin. Arzu edersen üst giyimdeki beyaz hakkını desenli beyaz bir t-shirtten yana da kullanarak farklılık yaratabilirsin.

BEYAZ – KIRMIZI KOMBİNLERİ

Beyazı hareketlendiren bir renk kombinasyonu, enerjisi ile adından söz ettiren kırmızıdan geçer. Beyaz pantolon üzerine kırmızı ceket, gömlek ve t-shirt giyinerek istediğin tarzda bir stile kavuşabilirsin. Burada dikkat etmeni gerektirecek tek nokta, kırmızının tonuna ve kombinde kullanılma şekline özen göstermen. Aksi halde çok dinamik bir kombin oluşturacakken bayrağa benzetilmek istenmeyeceğini düşünüyorum. Bu algıyı kırmak için çizgili desenlerden yardım alabilir hatta aralarına lacivert ya da siyahı da katarak marin stili de oluşturabilirsin.

Kırmızı yerine daha koyu tonlarından bordoya uzanan skala da beyaz renk kıyafetlerle harika bir uyum sergiler. Bu renklerin arasında uçuk pembe, taba rengi ve yeşili de sayabiliriz. Turuncu da beyaz ile kombinlendiğinde enerjisi yüksek bir stil meydana getirir.

What's Your Reaction?
Bayıldım
2
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Mutlu
0
Saçma
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2020 Wessi Erkek Giyim. Tüm Hakları Saklıdır.