Now Reading
Dar Pantolon Giyen Erkek Nasıl Kombin Yapmalı?

Dar Pantolon Giyen Erkek Nasıl Kombin Yapmalı?

Gözde Nur Bayar

Erkek stilinde giderek artan dar kesim modeller görüyoruz. Bu yazımda dar pantolon giyen erkeklerin nasıl kombinler yapması gerektiğinden, dar pantolonları kimlerin giyebileceğinden bahsedeceğim.

Yıllardan beri süregelen trendler, moda dünyasını her sene yeniden şekillendiriyor. Gerek renk ve desenlerde gerek kıyafet kalıplarında sürekli ön plana yeni bir model çıkıyor. Bir zamanların popüler parçalarının çoğunu bugün anımsamıyoruz bile. Ya da geçmişte asla giymem dediğin bir kıyafeti bugün yüksek ücretler karşılığında satın alıp dolabına katabiliyorsun.

Erkek stilinde de durum farklı olmadı. Bir zamanlar paça boyunun kısa olmasını utanç kaynağı sayan beyler, şimdilerde kısa pantolon boyları ile geziyor. Ya da regular fit takımların yerine slim fit takım elbiseler satın alıyor. Kalıpların daraldığı günümüz erkek modasında, artık her parça fazla bolluktan çok uzakta duruyor. Gömlekler bedene oturan slim fit modelleri ile ünlü, alt giyimde ise dar pantolonlar trend… Elbette dar pantolon giyen her erkek çok şık olacak diye bir durum söz konusu değil. Dar pantolon giyerek başarılı kombinler yapabilirsin. Bunun için dar pantolon giyen erkeklere özel kombin önerilerine göz atmalısın.

Erkek Pantolon Modelleri

Bir erkeğin dolabında en fazla yer kaplayan parça şüphesiz ki pantolonlar olacaktır. Onlarca model ve renkte, kumaşta geniş bir yelpazede pantolon seçeneği mevcut. Sen de tarzın ve yaşam şeklini göz önünde bulundurarak sana en uygun erkek pantolon modellerini tercih edebilirsin. Spor, konforlu ve klasik tarzdaki pantolon modelleri içerisinde seçimin ne olursa olsun kaliteden ödün verme. Düz ya da dar kot pantolonlar, kadife pantolonlar, slim fit pantolon modelleri, şık davetlerin kurtarıcısı kumaş pantolonlar, casual tarzın vazgeçilmezi kanvas veya chino pantolonlar gibi birçok alternatif seni bekliyor. Bu pantolon modelleri arasında yazın daha açık renkleri tercih ederken, soğuk ve kapalı havalarda koyu renk seçimlerinde bulunabilirsin. Kareli ya da çizgili pantolon modelleri de stilinde kullanabilecğein parçalar arasında yer alır.

Dar Pantolon Giyen Erkek Stili

Onlarca model pantolon arasından dar pantolon modelleri, şu an erkek modasının en popüler parçalarından birisi konumunda. Modern ve rahat kalıpları ile her yaştan erkeğe uygun dar pantolon modeli bulmak mümkün. Ancak dar pantolon giyen erkeklerin dikkat etmeleri gereken hususlar bulunuyor. Doğru tarzı, kesim ve rengi seçebilmek stil sahibi olmak için ilk kuraldır. Bu sebeple sırf trend diye tarzına ve vücut ölçülerine uymadığı halde dar pantolon giymemelisin.

Dar pantolon giyen erkekler, stilini doğru yönlendirmek için bedenini iyi tanımalı. Giyineceğin pantolon ne bir tayt gibi vücuduna yapışmalı ne de slim fit modeli aşacak şekilde bol olmalıdır. Slim fit ya da süper slim fit pantolon modelleri, daha çok spor yapan ve kilo problemi yaşamayan erkeklere uygundur. Özellikle bacaklarında kiloları bulunan beylerdensen, dar pantolon giyinerek var olan kilonu çok daha fazla gösterme talihsizliği yaşayabilirsin.

İnce ve uzun boylu erkeklerin gözü kapalı şekilde tercih edebileceği dar pantolon modellerinde kendinden desenli, çizgili, kareli pek çok alternatif bulunuyor. Desen sevmeyen kişiler için farklı kumaşlarda düz modeller de kolaylıkla bulunabilir. Kot pantolonlarda, kumaş pantolonlarda, pamuklu kumaş türlerinde dar pantolon modelleri kombinlerine hareket katmak için tasarlandı. Dar pantolon giyen erkekler, ayakkabı seçimine ve paça boyunun biteceği yere de özen göstermeli. Ayakkabı kombinde bütünlük sağlaman için, pantolon boyunun biteceği yer ise olduğundan daha kısa görünmemen için önemlidir.

What's Your Reaction?
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Mutlu
0
Saçma
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2020 Wessi Erkek Giyim. Tüm Hakları Saklıdır.