Now Reading
Erkek Kombin Nasıl Yapılır? – Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek Kombin Nasıl Yapılır? – Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gözde Nur Bayar

Çoğu kişi için kurtarıcı olsa da erkek stili bir gömlek ve pantolondan daha fazlasını ifade ediyor. Sıradanın çok ötesinde, farklı ve özgün erkek kombin nasıl yapılır sorusunun cevabını gelin birlikte bulalım.

Her erkeğin yaşam şekli ve öncelikleri stilinde önemli bir rol oynar. İşi, yaşı, fiziği ve daha birçok değişken bu stilin anahtar kodlarını oluşturur. Peki senin stilin hangisi? Casual erkek kombinleriyle günlük yaşamda rahat ve şık olmak mı istersin? Business stilin olmazsa olmazları takım elbiseleri ile plazaya ayak uydurmak mı? Yoksa sokağın ruhuna, ritmine kendini kaptırıp renk ve desen dolu kombinler yapmak mı istersin?

Casual Erkek Kombin Önerileri

 

Takım elbiselerin ağır kalacağı, bir jean ve t-shirt kombininin de özensiz duracağı iş yaşamına sahip bir erkekseniz, casual erkek kombinlerini tercih edebilirsiniz. Günlük tarzda rahat ve şık parçaların bir arada kullanıldığı bu stil, günümüzde milyonlarca erkek tarafından kullanılıyor. Oldukça geniş bir kapsama sahip bu erkek kombin önerileri, kendi içinde üç farklı şekilde yorumlanıyor. Bunlardan birisi business casaul, diğeri smart casual, üçüncüsü ise free casual.

Business Casual

Business casual, takım elbise giymeden de aynı şıklığı daha rahat parçalarla oluşturulmasını ifade ediyor. Jean pantolonlardan kesinlikle uzak durmanız gerek. Kumaş ya da kanvas pantolonların giyildiği bu kombinlerde, özensiz ve spora kaçan görünümler sizi amacınızdan uzaklaştırır. Üst giyimde ise pantolonunuzun hem rahat hem şık çizgisini devam ettirecek şekilde düz ya da hafif desenli slim fit gömlekler giyilebilir. Kravat takmak zorunda olmadığınız business casual erkek kombinlerinde ayakkabı seçimini bağcıklı oxford modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Smart casual erkek stilinde daha geniş yelpazede seçimler yapılabilir. Bu erkek kombin önerisi ile ne eşofman giyecek kadar spor ne de klasiğe kaçacak kadar ağır olacaksınız. Burada size en çok yakışan jean pantolon kombininizin temelini oluşturuyor. Üzerine giyeceğiniz polo yaka t-shirtler, slim fit renkli ya da desenli gömlekler ya da spor ceketler erkek kombin nasıl yapılır sorusunun cevabı niteliğinde olacak. Ayakkabı seçiminde yüzlerce model arasından tarzınıza uyacak bir spor ayakkabı kullanabilirsiniz.

Free casual stili, tarzın ya da renklerin tamamen karıştırıldığı bir tarz götürüyor bizleri. Her erkeğin tercih etmeyeceği bu stilde, hayal gücü ve yaratıcılık ön planda.

Klasik Kombinler

Günün çoğunu plazalarda, toplantılarda geçiren beylerin stilinde genel olarak business yansımaları görüyoruz. Sizin de arzu ettiğiniz ya da hayat şekliniz sebebiyle giyiminizin klasik olması gerekiyorsa, önemli birkaç noktaya dikkat etmelisiniz.

Bugün takım elbise denilince artık pek çok renge, desene, kesim ve modelle karşılaşıyoruz. Yapmanız gereken, gardırobunuza size en çok yakışacak takımları eklemektir. Mevsime, hava durumuna, gideceğiniz yere, beden ölçülerinize göre takım elbise modelleri arasından seçim yapacaksınız. Mesela gri bir takım elbiseyi hemen hemen çoğu ortamda ve mevsime giyebilecekken, siyah takım elbiseyi yazın ve akşam devetlerinde giymeniz daha uygun olacaktır. Business kombinlerin diğer mühim başroller ise kösele ayakkabılar ve klasik düz gömleklerdir.

Rahat ve Salaş: Sokak Stili

Street style olarak da anılan erkek sokak stilinde diğer kombin önerileri göre daha esnek bir çizgi mevcut. Renkli ve kısa pantolonlar, jeanler, şort ve kapriler hava durumuna göre sokak stilinde rahatlıkla giyilebilir. Üzerine basic t-shirt ya da kapşonlu sweatler, deri veya bomber ceketler tercih edilebilir. Hareket katmak isteyenler farklı desenlere sahip gömlekleri ve kareli-ekoseli gömleklerden de destek alabilir. Özellikle sneaker modelleri ile bele bağlanan kareli oduncu gömleklerinin oldukça cool bir erkek stil örneği sergilediğini söyleyebiliriz.

Yukarıda anlattığımız gibi, erkek kombin nasıl yapılır sorusunun farklı cevapları var. Tek yapmanız gereken size en uygun erkek stilini bulmak olacak!

What's Your Reaction?
Bayıldım
0
Emin Değilim
1
Heyecanlı
1
Mutlu
0
Saçma
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2020 Wessi Erkek Giyim. Tüm Hakları Saklıdır.