Now Reading
Göbekli Erkeklere Özel Kombin Önerileri

Göbekli Erkeklere Özel Kombin Önerileri

Gözde Nur Bayar

Hem kadınların hem erkeklerin ortak yaşadığı sorunlardan biri de kilo problemi… Özellikle bölgesel yağlardan muzdarip beyler, hazırladığımız göbekli erkeklere özel kombin önerilerini dikkate alarak işe başlayabilir.

Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Fazla kilo problemi olan erkekler, sağlık sorunlarının yanı sıra özellikle göbek nedeniyle toplum içerisinde özgüven problemi yaşıyor. Yani hem bedensel hem de ruhsal sağlığınız için mümkünse makul bir kiloya inmeniz; değilse de pskilojinize olumlu etki edecek şekilde kilolarınızı saklayacak kombinler seçmelisiniz.

Kilolu Erkekler İçin

Erkek giyim sektöründe yer alan binlerce çeşitli parça ile size en uygun olan kombini, göbekli erkeklere özel kombin önerilerimizde bulabilirsiniz.Kilolarınızı kapatmak istiyorsanız; dolabınıza ekleyeceğiniz her parçanın rengi, modeli, kumaşı, kesim ve kalıbı titizlikle incelenmelidir. Ve en önemlisi ise bu ürünleri doğru kombinde buluşturabiliyor olmaktır.

  • Göbekli erkeklere özel kombin önerilerinin en başında, bu kişilerin koyu renkleri kullanması gerektiği gelir. Özellikle belirli bir bölgede, göbekte vs. kilo probleminiz varsa, koyu renk kullanımını o alanda mutlaka yapmalısınız. Siyah, lacivert, füme, kahverengi bahsedilen koyu renk seçeneklerindendir. Alt ve üst giyim arasındaki renk dengesini, fazla kilo hangi alandaysa orada kullanarak sağlayabilirsiniz. Mesela, üst bedeninizde kilo problemi varsa koyu rengi burada; basen ve bacaklarda kilo sorunu yaşıyorsanız alt bedende kullanabilirsiniz. Tüm kombinde tek renk kullanımı ise sizi olduğunuzdan zayıf gösterecek en etkili giyim kuralıdır.
  • Üst beden kıyafet seçimlerinde göbekli ve kilolu erkekler, gömlek ve t-shirtlerde temkinli seçim yapmalıdır. Büyük dik yakalar boynunuzu yok ederek sizin proporsiyonunuzu normalde olduğunuzdan çok daha kilolu gösterebilir. Bunun için mümkünse yakasız modeller tercih edilmelidir. Kazak ve triko seçimlerinizde de V yakalı modeller göbekli erkeklere özel kombin önerilerinin olmazsa olmazıdır. Gömlek ile kombin yapacağınız zaman pantolonun içine sokmanız, bunu tercih etmiyorsanız da üst bedende giymiş olduğunuz her parçanın boyunun ne uzun ne kısa olmasına özen göstermelisiniz.

Kumaş Kalitesi

  • Kot kumaşı vücudu sarmadığı için beyler kot gömlekleri de gönül rahatlığı ile kombinlerinde kullanabilir. Hatta içinize giyeceğiniz bir t-shirt sayesinde gömleğin düğmelerini açık bırakarak cool bir görünüm sağlayabilirsiniz. Gömlek kollarını yukarıya doğru birkaç kez katlamak da kombininize dinamik bir hava katar.
  • Kaliteli, şık ve elit duruşa sahip blazer ceket, göbekli ve fazla kilolu erkeklerin özel gecelerde kurtarıcısı konumdadır. Çeşitli davetlere katılım sağlayacağınız bir dönemde, mevsime uygun bir kumaştan koyu renkte edineceğiniz blazer ceket ile kilolarınızı saklayabilirsiniz.
  • Renk konusunda bahsettiğimiz gibi kiloları göze sokacak cesur tonlardan uzak durmanın yanı sıra, desenli parçalardan da sakınmalısınız. Özellikle büyük desenli, çift renkli, çizgili vb. kıyafetler kilonuzu olduğundan fazla yansıtır.
  • Kilo problemi olan kişilerde terlemenin de daha sık olacağınız düşünürsek, bu bireylerin kullanacağı kumaşların pamuklu olması hem teri çekmesi hem de kötü koku meydana getirmemesi açısından mühimdir.
  • Göbekli erkeklere özel kombin önerileri için alt bedende pantolon kumaşı olarak kanvas önerilebilir. Aşırı bol ya da çok dar pantolonlardan uzak durarak, özellikle yazın sıcak havalarda penye-pamuklu t-shirtler ile bu pantolonları rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Kilosu ile ön planda olmak istemeyen kişiler, kombinlerindeki aksesuar çeşitliliğini de azaltmalıdır. Birden fazla bileklik, yüzük ya da kolye takılması göz yorucu bir hal alabilir.
  • Yüzü yuvarlak, göbekli ve kilolu beyler güneş gözlüğü ya da numaralı gözlük seçerken de dikkatli olmalı. Son yılların popüler trendi olan yuvarlak camlardan uzak durulmalıdır. Bu tarz yerine köşeli seçeceğiniz gözlük cam modelleri ile yuvarlak yüzünüz daha zayıf görünüme kavuşur.

 

What's Your Reaction?
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Mutlu
0
Saçma
1
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2020 Wessi Erkek Giyim. Tüm Hakları Saklıdır.