Now Reading
Hem Spor Hem de Şık Gömlek Nasıl Kombin Yapılır?

Hem Spor Hem de Şık Gömlek Nasıl Kombin Yapılır?

Nalan Haznedar

Gömlek, erkek gardıroplarının kesinlikle baş köşesinde bulunan ve hayat kurtaran bir parça. Çeşitli renk ve desenleriyle karşımıza çıkan bu kıyafeti onlarca şekilde kullanmak da mümkün. Gömlek nasıl kombin yapılır sorusundan yola çıkarak farklı gömlek kombinlerini anlatacağım.

studyo çekimi olan bu fotoğrafta gömleğin detayını incelyebilirisiniz.

Hem spor hem de şık kombinler içerisinde kendine yer bulan nadir parçalardan biri olan gömlek, geçmişten günümüze kadar uzun bir yolculuktan geliyor. Zaman içerisinde gömlek modellerinde, desenlerinde, kalıplarında ve renklerinde çağın izlerine ayak uydurarak değişimler meydana gelmiş. Fakat hiçbir trend ya da revizyon erkeklerin vazgeçilmezi olan gömleklerin yerini dolduramadı. Bugün sokak stilinde de şık takım elbiselerin içinde de, farklı çalışma alanlarında sahip insanlarda da gömlek kombinlerini sıklıkla görüyoruz.

GÖMLEK KOMBİN ÖNERİLERİ

Stilde bütünlüğü yakalayabilmek seni şıklığa götüren ilk adımdır. Bu sebeple kombininde  kullandığın parçaların bir arada uyumlu olması büyük öneme sahip. Gömleğine uygun ceket ve pantolon seçimin, altına giydiğin ayakkabı bile dikkatleri üzerine çekecek. Peki gömleğin ön planda olduğu kombinler nasıl yapılır?

erkek kombin modellerinde yapılabilecek en iyi kombinler

Gömlek odaklı bir kombin yapmak istiyorsan ilk seçimin de buradan başlamalı… Eğer açık renklerde bir gömlek modeli giymeyi tercih ettiysen, altında kullanacağın pantolonun mutlaka gömleğinden koyu bir renge sahip olmalı. İkisi de açık tonlarda olursa kombinin zayıf görünür. Ya da bu stil oyununu tersine çevirerek açık renk pantolon üzerine koyu renk gömlek kombin edebilirsin. Casual bir görünüm için pantolonunu jean, kanvas ya da chino tarzında kullanıp üzerine de blazer ceket alarak tarzını tamamlamış olursun. Burada gömleğini renkli ve desenli kullanman da ilgi çekici olabilir.

MUHTEŞEM İKİLİ

Takım elbiseler içerisinde zaman zaman düz triko kazaklar görsek de genellikle takım elbise eşittir gömlek… Kombinin ciddiyeti sebebiyle takım elbise gömlek nasıl kombin yapılır sorusunun cevabı çok basit. Mümkünse düz ve çok dar olmayan, soft renklerdeki gömlek modellerinin hepsini takım elbiselerin ile birlikte kullanabilirsin. Fazla canlı renkler, abartılı desenler ve slim fit gömlek modelleri çoğunlukla ciddi takım elbise kombinlerinde tercih edilmez. Biraz olsun hareket isteyen beyler, gömlek seçiminde hafif çizgili ya da kareli modellere bakınabilir. Tek rengin çekiciliğine güvenen erkekler ise örneğin siyah takım elbise içerisine siyah gömlek giyerek vurucu bir gömlek kombini elde edebilir.

GÖMLEK MODELLERİ HER YERDE

Gömlek modellerini sadece takım elbiselerin içine yakıştıranlardansanız, bu fikirden hemen vazgeçin. Sokak stilinde de gömleklerin hatrı sayılır bir yeri var. Oduncu gömlekleri, daha spor gündelik renk ve modeller, kareli gömlekler, slim fit modeller gündelik hayatta sık sık erkekler tarafından kombinleniyor. Rock tarzına bürünmek isteyen beyler, bu gömlekleri bellerine bağlayarak postal ve deri ceket parçalarıyla da kombinlerini tamamlayabilirler.

Tatil modunda olsam da gömlekten vazgeçmem diyen erkekler de yok değil… O zaman önerim, kısa kollu gömlekler ve keten beyaz gömlekler olacak. Kısa kollu gömlekler sıcak havaya da ayak uyduracak şekilde artık t-shirt kumaşları vb. türlerde üretiliyor. Bu parçalarda güneşin tüm enerjisini stiline yansıtacak kadar renge ve desene hazır ol! Tropikal desenler, palmiye yaprakları, çeşit çeşit çiçekler, hayvan ve manzara baskıları gibi daha birçok desen bu gömleklerde karşımıza çıkacak. Beyaz keten gömlek de rengi itibari ile yaz akşamlarında sana şıklık katarken, kumaşı itibariyle de sıcak havadan ve terlemeden koruyacak. Altına seçeceğin soft renklerde kanvas bir pantolon ya da şortla ise gömlek nasıl kombin yapılır sorusunun cevabını en iyi şekilde vermiş olacaksın.

 

 

What's Your Reaction?
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Mutlu
0
Saçma
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2020 Wessi Erkek Giyim. Tüm Hakları Saklıdır.