Now Reading
İtalyan Stil Takım Elbise Modelleri

İtalyan Stil Takım Elbise Modelleri

Gözde Nur Bayar

Takım elbise modelleri arasında renk, desen ve kalıpları ile farklı tasarımlarla karşılaşıyoruz. İtalyan stil takım elbiseler de bunlardan sadece biri…

Kadın ve erkek modası için bir ülke adından çok daha fazlasını ifade eden İtalya, geçmişten günümüze kadar bu sektörün öncüsü olmuş durumda. Moda haftaları, marka va mağazaları, beslediği trendler ve moda dünyasına sunduğu yeniliklerle adından söz ettiren ülke; erkek giyim modasında da karşımıza çıkıyor. Özellikle İtalyan stil takım elbise kavramı ile dilimizde kendine yer edinen trend, erkeklerin stil anlamında çok şey kazanmalarına sebep oldu.

İtalyan Stil Ne Demek?

İtalya sokaklarında küçükten büyüğe kadar çoğu insanın kendi içerisinde bir stile sahip olduğunu görebilirsin. Neredeyse 2. Dünya Savaşı’ndan beri kumaşı, rengi ve kalıbı iyi kıyafet parçaları üreten bu ülkede her kategori birinci sınıf malzeme ve işçiliğe sahip. Özellikle İtalyan stil denildiğinde vücuda oturan, kesimi jilet gibi net, slim fit modeller akla geliyor. Bu yazımda ben de her sene Pitti Uomo adı altında Floransa’da düzenlenen erkek giyim fuarı ile sektöre yön veren İtalyan modasını, erkek giyime katkılarını, İtalyan stil takım elbise modellerini ve kombin önerilerimi anlatacağım.

İtalyan Stil Takım Elbise Kombinleri

İtalyan stil takım elbise modellerine bakıp kombin yapmadan önce dikkate alman gereken birtakım noktalar var. Her kıyafet modelini üzerinde iyi taşıyamayabilirsin; bunun için beden ölçülerini,  kilo ve boy problemlerini iyi bilmelisin. Dünyanın en pahalı ve şık takımını giysen bile vücut proporsiyonuna uymuyorsa stil sahibi duramazsın. Bunun için İtalyan stil takım elbise giyebilmen için kilo sorunu yaşamaman yani zayıf ve fit olman gerekiyor. Bu tasarım modelleri bedene oturan kesimlerden meydana geldiği için, göbek ya da bacaklarında kilon varsa direkt olarak onlar ortaya çıkar. Böyle bir kombinde, var olan kilolarından çok daha fazlası varmış gibi görünürsün.

İşte, ofiste, özel gün ve gecelerde, düğünlerde, nişan vb. organizasyonlarında İtalyan stil takım elbise kombinleri yaparak ortamın en şık erkeği olabilirsin. Gri, lacivert, kahverengi gibi daha günlük renklerdeki takım elbise modellerini çok daha kullanışlı olacak şekilde giyinebilirsin. Siyah İtalyan stil takım elbise modellerini ise çok daha resmi ya da ciddi ortamlarda tercih edebilirsin. Şıklığını ikiye katlamak isteyen beylerse, yelekli takım elbise modellerini deneyebilirler.

Desenlere Göre Modeller

Çeşitli desenlerde; kuş gözü, çizgili, ekose, kareli olarak da satın alabileceğin İtalyan stil takım elbiselerin yaz mevsimi için daha doğal kumaşlardan üretilmiş olanlarına bakmalısın. Bu tarz takımların ceketleri genel İtalyan stilinde olduğu gibi çok bol (regular) değildir, yırtmaç da bulunmaz. Düğmeler kapatıldığında ceket tam oturmalıdır. Kol boyu ise gömlek kolunun boyundan maksimum 2 cm uzun olmalıdır. Ceketin boyu ise kalçaları tam kapattığı yerde bitmelidir. Takım elbisenin pantolon modelleri de slim fit denilen, dar kesimlerde yapılır. Aynı şekilde takımın içerisine giyilen gömleklerinde bedene oturan slim fit gömlek modellerinden seçilmesi gerekiyor.

Kombinlerde hareketlilik yapmak adına, İtalyan stil takım elbisenin içerisinde, çok önemli bir yere gidilmeyecekse dümdüz basic bir t-shirt de giyilebilir. Arzu eden beyler sadece İtalyan stil ceket tasarımı giyinerek pantolonda kaliteli bir jean model seçebilir. Bu şekilde de İtalyan stili devam ettirip, oldukça şık ve günlük bir kombin elde edilebilir. Unutma, bu stilin bir parçası olan kıyafetleri en iyi şekilde taşıyor olmak için sportif bir vücuda sahip olmak gerekiyor.

İtalyan stil takım elbise fiyatları; satın alacağın markaya, modele, takımda kullanılan kumaşın ve aksesuarların kalitesine göre değişiklikler gösterebilmektedir.

 

 

What's Your Reaction?
Bayıldım
2
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Mutlu
1
Saçma
2
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2020 Wessi Erkek Giyim. Tüm Hakları Saklıdır.