Now Reading
Lacivertle Hangi Renk Kombinlenir?

Lacivertle Hangi Renk Kombinlenir?

Serbay Kırbacı

Siyahın ciddiyetinden uzakta ama aynı asalete sahip lacivertle hangi renklerin kombin edileceğini öğrenerek sen de stil sahibi kombinler yapabilirsin.

Onlarca rengin arasında lacivert; düzeni, dengeyi, başarıyı ve asilliği ifade etmesiyle ön plana çıkıyor. Otoriter bir hava katttığı kombinlere aynı zamanda temiz, sakin bir hava katar. Sen de çevrende güçlü bir etki uyandırmak için lacivert rengine gardırobunda yer verebilir, kombinlerinde kullanabilirsin. Başarılı bir stil oluşturmak için öncesinde ise lacivertle hangi renk kombin edilir onu öğrenmelisin.

 Lacivert – Toprak Tonları Birlikteliği

Lacivertle bej, taba, kahve gibi toprak tonlarının yan yana geldiği kombinlerin başarısız olması çok düşük bir ihtimal… Lacivert pantolonların üzerine beyaz gömlek giyip, kahverengi kemer ve ayakkabı tercihi artık erkek stilinde klasikleşmiş bir görünümdür. Alışılmışın dışına çıkmak isteyenler özellikle sonbahara yakışan karizmatik bir görünüm elde etmek için bu renkleri farklı modellerde kullanabilirler.

Laciverte Enerji Kat

Lacivertle hangi renk kombin edilir sorusuna mutlaka turuncu diyenler olacaktır. Rengin ciddiyetini biraz olsun kıracak, yer aldığı kombinlere enerji katacak turuncu; lacivertin mükemmel uyum sağladığı bir renk olarak biliniyor. Güneşi hatırlatan bu sıcak rengi, özellikle yazın lacivert kanvas şortların üzerinde beyaz – turuncu çizgili bir parçada kullanarak hayal ettiğin o görünüme kavuşabilirsin. Ayrıca lacivert kıyafetlerini diğer sıcak renklerden sarı ile de kombinlemeyi ihmal etme!

Hafif Dokunuş

Bej, beyaz, gri gibi soft renklerle lacivert kıyafetlerin birlikteliği stilinize hafif bir dokunuşla şıklık katar. Örneğin lacivert blazer ceket, kanvas pantolon ya da takım elbiselerin içerisinde bu soft renkleri kullanarak karizmatik bir görünüme kavuşmak mümkün. Özellikle gri ve lacivertin birlikteliği, günlük casual erkek kombinlerinde de sık sık karşımıza çıkıyor. Lacivert pantolon gri triko-gömlek ikilisini tam tersi şekilde de kombin ederek gündüz ve gece programlarınızda tercih edebilirsiniz. Laciverte soft renklerle yaptığın hafif dokunuşuna; pembe, bordo gibi renklerin sıcak tonuyla renk katmayı da mutlaka denemelisin.

 

Lacivert – Beyaz Kombinasyonu ile Marin Stili

Siyahla beyaz birlikteliğinin bir diğer alternatifini lacivert ve beyazda görüyoruz. Özellikle son zamanlarda lacivert takım elbiselerin içerisinde beyaz basic t-shirtler ile spor-şık kombinlerin yapılıyor olması; bu iki renge ilgiyi artırmış durumda. Üzerine çok kafa yormadan başarılı bir erkek stili sergilemek isteyenler de çareyi kot pantolon, beyaz gömlek ve lacivert blazer ceket kombininde buluyor.

Sıcak havalarda, yaz mevsiminde sıklıkla kullanılan marin stili de lacivert ve beyaz parçaların birleşiminden doğar. Arasına biraz kırmızı ve çizgi deseni kattığınızda başarılı bir stil oluşturmuş olacaksınız.

Lacivert – Pembe Uyumu

Hem kadın hem erkek modasında lacivertin en çok yakıştırıldığı renklerden birisi de pembe ve tonlarıdır.  Erkek modasında lacivert takım elbiselerin içerisinde pembe gömlekler bu uyumu başarılı bir şekilde yansıtan kombin olacaktır. Bunun dışında tatilde ya da yazın şehirde, pembe kanvas şortların üzerine lacivert t-shirtler de giyinebilirsin.

Siyah ile Lacivert Kombinlenir mi?

Çoğu insanın kafasında merak uyandıran bir soru; lacivert ve siyah kombin edilir mi? Bu kadar çeşitli renge eşlik eden iki ana koyu rengin bir araya gelince nasıl bir kombin meydana getireceği doğal olarak çok soruluyor. Öncelikle koyu tonların birlikteliğini kış ve sonbahar mevsimlerinde denemeni tavsiye ederim. Güneşli bir hava için çok kasvetli bir seçim olur. Siyah – lacivert kombinlerini ise mesela lacivert takım elbise içerisine siyah bir triko ya da gömlek giyinerek oluşturabilirsin. Ya da tam tersi şekilde kombin ederek iki rengin uyumunu üzerinde taşıyabilirsin. Aksesuarlarla renklendirebileceğin siyah-lacivert kombinini, ciddi iş görüşmelerinde ve kapalı havalarda kullanabilirsin.

 

What's Your Reaction?
Bayıldım
2
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Mutlu
1
Saçma
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2020 Wessi Erkek Giyim. Tüm Hakları Saklıdır.