Now Reading
Siyah Blazer Ceket Erkek Kombinlerinde Nasıl Kullanılır?

Siyah Blazer Ceket Erkek Kombinlerinde Nasıl Kullanılır?

Gözde Nur Bayar

Havalı erkek stilinin joker parçası blazer ceketleri genelde lacivert renginde görmeye alışkın olduğunu biliyorum. Bugün bir farkılılık yapalım ve siyah blazer ceket erkek kombinlerine nasıl yapılır sorusunu cevaplandıralım.

Erkeklerin hem spor hem de cool görünüme bürünmek istedikleri zamanda kurtarıcısı olan blazer ceketler, klasik takımların spor alternatifleri olarak değerlendirilebilir. Normal ceketlerden farklı olarak daha ince yakaya sahip olan blazer ceketler, hem gömleklerle hem de basic t-shirt ya da trikolarla kombin edilebilir. Genelde lacivertini görmeye alışkın olduğumuz bu tasarımlar, elbette siyahın asaletinden nasibini alıyor. Bu sebeple siyah blazer ceket erkek kombinlerinde nasıl kullanılır, stile nasıl adapte edilir gibi soruların cevaplarına hakim olmak gereklidir.

Blazer Ceketin Diğer Modellerden Farkı Nedir?

Çok yönlü olarak adlandırabileceğimiz blazer ceketler, genel itibariyle spor ceket kategorisine dahil edilse de burada bir noktaya dikkat etmen gerekiyor. Her spor ceket, blazer olarak tanımlanamaz. Öne çıkan üç özellik, bir ceketi blazer yapan faktörleri oluşturur. Mesela kumaşın kalitesi ve türü, ceketin kesimi ve kullanılan düğmeler bir ceketin blazer olup olmadığını anlamana yardımcı olur. Blazer cekette düğmeler metal olur, kumaş olarak da flanel, kaşmir, keten, ipek veya mevsime göre ince yünden dokunmuş kumaşlar seçilir.

Blazerı diğer benzerlerinden ayıran farkı öğrendiysen asıl konumuza gelebiliriz. Siyah erkek blazer ceket stili ve önem vermen ipuçları yazının devamında seni bekliyor…

Blazer Ceket İlk Olarak Ne Zaman Ortaya Çıktı?

İlk olarak mono ve kruvaze kesim ceketler olarak karşımıza çıkan blazer, 19. yüzyıl içerisinde İngiltere’de tasarlanır. Konunun tarihiyle ilgili onlarca farklı rivayet olsa da Britanya’nın moda tarihine bir armağanı olduğu neredeyse kesin gibidir. Lacivert olarak günümüze kadar gelen bu tasarımlar, artık başta siyah olmak üzere onlarca renkte istenildiği taktirde yapılabilir.

Siyah Blazer Ceket Erkek Stiline Nasıl Adapte Edilir?

Siyah; ağırlığı, asaleti, ciddiyet ve resmiyet uyandırması sebebiyle yüzyıllardır sıklıkla kullanılan bir renk olmuştur. Dönem dönem farklı manaların yüklendiği bu renk, blazer cekette kullanıldığında, erkek stiline sadece hava katar…

Hangi mevsimde giyineceğine karar verdikten sonra kaliteli kumaştan yapılmış bir siyah blazer ceket alarak işe başlayabilirsin. Genelde üç düğmeli modellere sahip olan bu tasarımlarda, yaka cebi yerinde arma da bulunabilir. Kesim olarak spor formunu koruyan bu ceketleri, sıradanlıktan çıkarmak için gömlek dışında t-shirt, triko gibi parçalarla kombin edebilirsin. Kot, siyah, bordo, gri gibi pantolon renklerinin üzerine siyah blazer ceket giyinebilirsin. İçerisine renk uyumunu sağlayacak bir üst giyim kullanabilir, stiline tarz sahibi dokunuşu ise cebine desenli bir mendil iliştirerek yapabilirsin.

Sİyah Blazer Ceket ile Şık Kombinler

Eğer günlük stilin dışında gece de kullanmak istersen, siyah blazer ceket erkek kombinlerinde farklı bir yol izlemen gerekir. Böyle zamanlarda kombininde kullanacağın pantolonun kumaş, kanvas gibi daha ağır ve şık kumaşlardan seçmelisin. Ceket içerisine ise t-shirt vb. parçalar yerine aynı çizgiyi devam ettirecek slim fit gömlek modelleri kullanabilirsin. Ayakkabı olaraksa klasik modeller bu ceketin altında demode kalabilir. O sebeple bağcıklı oxford modellerden şaşmamanı öneririm.

Bu yazıda senin için siyah blazer ceket erkek stiline nasıl adapte edilir, siyah blazer ceketle nasıl kombin yapılır gibi sorulara cevap verdim. Aynı zamanda da ele aldığımız yıldız parçanın gece ve gündüz stillerinde nasıl daha iyi taşınabileceğinden bahsettim.

What's Your Reaction?
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Mutlu
0
Saçma
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2020 Wessi Erkek Giyim. Tüm Hakları Saklıdır.