Now Reading
Takım Elbise Ayakkabısı Nasıl Olmalı? Hangi Renk Daha Uyumlu

Takım Elbise Ayakkabısı Nasıl Olmalı? Hangi Renk Daha Uyumlu

Gözde Nur Bayar

Bedenine uygun bir takım elbise giyinmen kadar tercih edeceğin ayakabı seçimi de önemlidir. Takım elbise ayakkabısı nasıl olmalı diyorsan, yazının devamını takip et…

Erkek giyim sektörünün en klasik parçası takım elbiselerdir. Hem günlük hem de gece davetlerinde sıklıkla kullanılan takım elbise tasarımları, onlarca farklı model ve renkte satışa sunuluyor. Beylere de zahmetsiz şıklık sağlıyor. Elbette takım elbise giyinerek şık olmanın da belli başlı kuralları var. Mesela takım elbisenin beden ölçülerinin üzerine göre tam olması ilk kuraldır. Paça boyu, kol uzunluğu, ceket genişliği vb. detaylara önem vermelisin. Sonrasında ceket içerisine tercih edeceğin gömlek modeli de önem arz eder. Yakası, kesimi, rengi ve hatta deseni bile stilindeki bütünlüğü şık bir şekilde tamamlamalıdır. Bulunacağın ortama, gideceğin yere, mevsime, yaşına vb. özelliklerine göre takım elbisene karar vermelisin. Hava soğuksa kışlık kumaşlardan yapılmış takım elbiselere bakman lazım. Yaz mevsiminde ise terletmeyen doğal kumaşlar yardımına koşar.

Ortama Göre Takım Elbise Altına Ayakkabı

Eğer çok resmi bir ortamda bulunacaksan takım elbiseni siyah seçmeni öneririm. Onun dışında lacivert, gri, kahverengi, bordo, bej gibi renklerden de takım elbiseler giyinebilirsin. Özellikle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde soft renklerden takım elbiseler giyinerek özgün bir stil oluşturabilirsin.

Elbette bu saydıklarım dışında erkek takım elbise kombinlerinin olmazsa olmazı tamamlayıcı unsurları da bulunuyor. Örneğin ceketin içerisine giyineceğin parça, cep mendili, yaka çiçeği, kol düğmeleri, kemer, kravat ve takım elbise ayakkabısı kombinin tamamıyla uyum içerisinde olmalıdır. Özellikle her ayakkabının takım elbise ile kombin edilemeyeceğini bilmelisin. Aradaki çok ince bir çizgiyi takip edip, hem yaşına hem de takım elbisene uygun bir ayakkabı bulman zor olabilir. Bu sebeple takım elbise ayakkabısı nasıl olmalı diyorsan senin için dikkat etmen gereken noktalara değineceğim.

Takım Elbise Ayakkabı Modellerinde En İyisi Hangisi

Takım elbise ayakkabısı nasıl olmalı sorusundan önce bilmen gereken ilk nokta, takım elbisenin nasıl bir tarzı olduğudur. Sonrasında ise yapacağın kombinle nasıl bir ortama gireceğini bilmelisin. Bu iki noktayı teyit ettikten sonra takım elbise ayakkabısının nasıl olması gerektiğine geçebiliriz.

Eğer günün baş rollerinden biri, yani damat isen ve kır ya da sahil düğünü yapmıyorsan kesinlikle klasik bir ayakkabı tercih etmelisin. Çeşitli nedenlerle smokin ya da frak giyen erkeklerin de rugan, deri vb. şık takım elbise ayakkabısı giyiyor olması gerekir. Takım elbise ayakkabısı nasıl olmalı derken insanların zihninde hep alışılmış kösele ayakkabılar canlanıyor. Ancak yazın sıcak havalarda giyineceğin pamuk, keten vb. kumaşlardan yapılmış takım elbiselerin altına spor ayakkabı da giyinebilirsin. Sahil beldelerinde, kumsalda ya da kır bahçelerinde yapılan organizasyonlarda hem rahatlığını hem de yaratıcı stilini takım elbise altına spor ayakkabı giyinerek konuşturabilirsin.

Nasıl Olmalı

Ne resmi ne çok spor takım elbise kombinleri dışında ise orta yolu bulman çok kolay. Mesela lacivert takım elbiselerinin altına kahverengi ve tonlarında ayakkabılar seçebilirsin. Hava koşullarına göre bu ayakkabıların süet modelleri de tercih edilebilir. Gri ve bordo takım elbiselerinin altına beyaz, siyah, lacivert ayakkabılar da kullanılabilir. Burada takım elbisenin yansıttığı stile göre klasik ya da loafer, makosen, oxford, spor ayakkabı modellerine bakılabilir.

Her şeyden önce elbette takım elbise ayakkabısı nasıl olmalı sorusunun cevabına rahat demen gerektiğini unutma. Çünkü giyindiğin ayakkabı ne kadar şık ya da gösterişli olursa olsun, eğer konforlu değilse seni rahatsız edecek. Böylece kombinini hak ettiği özgüvenle taşıyamacaksın. Bunun dışında ayakkabı tercihinin temiz, yeni ve bakımlı olması da tarzını destekleyecek ufak ayrıntılardan biridir.

What's Your Reaction?
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Mutlu
0
Saçma
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2020 Wessi Erkek Giyim. Tüm Hakları Saklıdır.