Now Reading
Takım Elbisede Mendil Katlama Teknikleri

Takım Elbisede Mendil Katlama Teknikleri

Fatich Estref

Beylerin şıklığına katkıda bulunan aksesuarlardan birisi cep mendilleri oluyor. Takım elbise mendik katlama tekniklerini bilirsen, sen de stilini başarıyla tamamlamış olursun.

Klasik takım elbiselerin yanı sıra yazlık ve sportif takım elbise kombinlerinde de sıklıkla karşılaştığımız cep mendili, bir aksesuar olarak stiline canlılık katar. Kemer, ayakkabı, yaka çiçeği, kol düğmeleri gibi ayrıntılarla birlikte cep mendillerine de gereken önemi göstermelisin. Birebir iletişimde bulunduğun kişilerin sana bakınca ilk dikkatlerini çekecek aksesuarın mendil olacak. Bu sebepten dolayı ufak ve gereksiz gibi görünse de tarzını konuşturmak için takım elbise mendil katlama tekniklerine ve önerilerine hakim olmalısın.

Elbette her cep mendilini giydiğin ilk takım elbiseye iliştirerek stil sahibi olamazsın. Bu parçanın da kendi içerisinde farklı dinamikleri var. İlk olarak kumaş detayına dikkat etmen gerekiyor. Kışlık yünlü ya da buna benzer bir kumaştan takım elbise giydiysen, mendilinle uyumlu içinde olmalı. Bunun için ipek ve saten cep mendillerinden yardım alabilirsin. Yazlık sportif bir takım elbise kombini yaptıysan koton, keten, pamuklu mendiller tam sana göre! Bu noktada hava durumuna, takım elbisenin rengine, bulunacağın ortama göre mendil rengine karar vermelisin. Sektörde birbirinden güzel desenlere sahip cep mendillerinin bulunduğunu da söylemeden geçmek olmaz. Düz ve sıkıcı bir takım elbise stilini desenli şık bir mendille bambaşka bir boyuta taşıyabilirsin. Burada önemli olan senin yaratıcılığın ve zevklerin…

Takım Elbise ve Mendil

Takım Elbisede Mendil Nasıl Kullanılır?

Ne zaman, nerede cep mendili kullanacağını anladıysan nasıl olacağına gelelim… Takım elbise mendil katlama tekniklerini öğrenerek oldukça şık ve özgün şekillerde mendilini cebine iliştirebilirsin. Peki bu mendil katlama teknikleri nedir?

İlk olarak klasik modelle başlayalım, bu stilde mendilini dörde katlayarak dikdörtgen/kare şeklinde cebine koyabilirsin. Ya da mendili üçgen formuna sokarak sivri kısmını cebinden görünecek şekilde kullanabilirsin. Daha hareketli teknikler isteyenlerse, mendillerini minik minik katlayarak hacimli bir görünümde cebinde kullanabilir. Bunların dışında mendili ikiye katlayıp, iç içe geçmiş bir görünüm vererek üç boyutlu bir mendil katlama stili de elde edebilirsin. El becerim yok deme, bu konuda pek çok eğitici video mevcut. Bunları izleyerek sen de takım elbise mendil katlama tekniklerini öğrenebilirsin.

Yaka İğnesi ve Mendil
Yaka İğnesi ve Mendil

Cep Mendili ile Yaka Çiçeği Kullanılır mı?

Beylerin takım elbise mendil katlama tekniklerinden sonra en çok merak ettiği konulardan biri de yaka çiçeği ile cep mendilin aynı anda kullanılıp kullanılmayacağıdır. Ben iki aksesuarın bir arada kullanılmasını fazla göz yorucu bulsam da, takım elbise kombininde iddialı olmayı seven biriysen birbirine uyumlu ufak bir yaka çiçeği ile cep mendili kullanabilirsin. Bu şekilde ikili kullanım yapacaksan takım elbisenin ve mendilinin kareli, çizgili, ekoseli gibi desenlerde olmamasına özen göstermelisin.

Diğer merak edilen noktaysa, kravatsız ve yakası açık gömlekli kombinlerde cep mendilinin kullanım durumu… Elbette kravat veya papyon takmadan da, gömleğinin yakası açıkken de takım elbise mendil katlama tekniklerini kullanarak cep mendili kullanabilirsin. Ancak daha spor bir kombin yapmış olduğun için mendilinin de bu tarzda hatta mümkünse desenli olması tercih sebebidir. Her detayda olduğu gibi el emeği parçalar daha kıymetli olur. Mümkünse mendilinde de el işlemesi detaylar kullanman şıklığını naif bir şekilde tamamlayabilir. Bu yönde yapacağın takım elbise kombinlerinin ilkbahar ve yaz aylarındaki davetler için çok daha uygun olduğunu unutma. Yerine ve zamanına göre giyinmen, takım elbise mendil katlama tekniklerini bilmen kadar önemli bir ayrıntıdır.

What's Your Reaction?
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Heyecanlı
1
Mutlu
0
Saçma
1
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2020 Wessi Erkek Giyim. Tüm Hakları Saklıdır.