Now Reading
Takım Elbiseleri Giyindiğin Yere Göre Verdiğin İmaj

Takım Elbiseleri Giyindiğin Yere Göre Verdiğin İmaj

Nalan Haznedar

Her mekanın, kıyafetin bir ruhu olduğuna inanılır. Biz de stil sahibi erkekler için çeşitli programlarda tercih ettikleri takım elbiseler ile yansıttıkları imajı inceledik.

İyi görünmenin, akılda kalmanın en iyi yollarınndan biri stil sahibi olmaktır. Peki, stil sahibi bir erkek nasıl olunur? Elbette, doğru zamanda isabetli parçaları giyinerek… Yaşına, gideceği yere, boy ve kilosuna, hava durumuna göre giyinen erkekler; aslında sadece kombiniyle bile mesaj verebilir. Özellikle takım elbise modellerinin renk, model ve kesimleriyle size ne anlattıklarına kulak verin!

Hangi Takım Elbise Modelisin

Erkeğin stilindeki gücü ifade eden takım elbiseleri hem renkleri hem de modelleri üzerinden değerlendirmeliyiz. Takım elbise modelleri üzerinden gideceksek ilk olarak slim fit takım elbiselerin her zaman daha dinamik, dinç bir görünüm sunduğunu bilmeniz gerek. Daha bol ve kalıbı geniş takım elbiseler tercih etmeniz sizi trendlerden uzak ve geneksel bir çizgiye taşır.

Takım elbisenizin ceketinde eğer tek bir yırtmaç varsa erkek modası ile yakından ilgilenmediğiniz izlenimini uyandıracaksınız. Ceketlerin arkasında bulunan çift yırtmaç, özellikle son yıllarda epey popüler oldu. Diğer çeşitlerine göre daha modern durduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Eğer günlük takım elbise ile casual stili çizmek istiyorsanız, kesinlikle ceketiniz tek düğmeli olmalı. Gündelik hayatta takım elbise giyerken tercih etmeniz gereken renklere ise birazdan değineceğiz.

Ciddi bir ortama girecekseniz, toplantı ya da iş görüşmesi yapacaksanız takım elbisenizde iki düğme, gömleğinizde ise dikişli düğme tercih edebilirsiniz.

En az ceketler kadar giymiş olduğunuz pantolonun boyu da önemli elbette. Daha temiz, modern ve göz yormayan bir stil için pantolon boyu ayakkabının hemen üzerinde bitmeli. Tabana kadar sarkan pantolonlar çok hoş bir görünüm sunmayacaktır.

Senin Takım Elbise Rengin Hangisi

Siyah Takım Elbise:

Tüm ciddiyetin, resmiyetin tezahürü olan siyah takım elbise modelleri her erkeğin gardırobunda en az bir tane olmalıdır. Fakat siyah takım elbisenizin kumaşında parlaklık ve desen olmamasına özen gösterin. Günlük hayatta giyinmenizi tavsiye etmem, bu şekilde aşırı dikkat çeken, kasvetli bir stile bürünmeyin. Akşam saatlerinde katılacağınız iş toplantıları, davetler, düğünler ya da sizin için önemli anlarda siyah takım elbise tüm klasikliği ile yanınızda!

Lacivert Takım Elbise:

Son birkaç yılda oldukça popülerlik kazanan lacivert takım elbiseler, bir de slim fit modeli ile birleştiğinde bir erkeğin her anına eşlik edebilir. İster günlük ister gece hayatında kullanabileceğiniz bu renk takım elbisenizi; modunuza ve gireceğiniz ortamın ciddiyetine göre çeşitli renk ya da desendeki gömleklerle farklılaştırabilirsiniz. Ayakkabı ve kemerde kolaya kaçıp siyah kullanmak yerine daha trend duracak taba, kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz.

Gri Takım Elbise:

Günlük hayatta en rahat kullanabileceğiniz takım elbise rengi gridir. Fümeye uzanan geniş gri yelpazesinde, farklı tonlarda teninize en yakışan takım elbise modelini bulabilirsiniz. Gri takım elbisenin içerisinde beyaz, gri, siyah gömlek seçebilirsiniz. Ayakkabı kemer takımında ise tercihinizi siyahtan yana kullanın.

Kahverengi Takım Elbise:

Bu renkteki takımlar, takım elbisenin o resmi gücünü yumuşatan, ciddiyetini kıran sıcaklıkta bir seçim olur. Bu sebeple ciddi ortamlarda tercih edilen son renktir. Kahverengi takım elbiselerde, desene çok sık rastlarız. Kendinden desenli kahverengi ceketler; bej, haki ya da taba gömlekler ile buluşturulabilir. Fakat kahverengi takım elbiseler doğru tonda seçilmezse sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir.

Bej, Beyaz, Mavi Takım Elbise:

Sıcak havalarda tercih edilmesi uygun görülen bu renk takım elbiseler, erkeklerin kır ya da kumsalda gerçekleşen nikah törenlerinde damat olarak da davetli olarak da rahatlıkla tercih edebileceği modellerdir.

What's Your Reaction?
Bayıldım
1
Emin Değilim
1
Heyecanlı
1
Mutlu
1
Saçma
1
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2020 Wessi Erkek Giyim. Tüm Hakları Saklıdır.